Paz. Eki 25th, 2020

TÜM DÜNYADA OLDUĞU GİBİ CEYHAN’DA DA SAĞLIKÇILARIMIZA MİNNET BORÇLUYUZ

Bütün Dünyayı kasıp kavuran 200’ün üzerinde Ülkeyi ve Milyonlarca insanı tehdit eden Korona Virüs (COVİD-19) tehlikesi hala devam ederken Dünya Sağlık Örgütü(DSÖ) ve teknoloji devi süper ülkeleri bile biçare aşısını bulmaya çalışıyorlar.

Türkiye’de ilk 11 Mart’ta (COVİD-19) vakasının görülmesi ile birlikte Ceyhan’da da Kaymakam Dr. Bayram YILMAZ başkanlığında kriz masası kurularak İlçe Sağlık Grup Müdürlüğü Dr.Hürrem CEBECİ başkanlığında çok başarılı bir Kriz yönetimi uygulayarak Korona Virüse yakalanan veya ülke dışından gelenlere evde 14 günlük Karantina uygulayarak bulaş riskini aza indirgeyip salgının yayılmasını engellediler.

Aylarca evlerinden, eşlerinden, çocuklarından ayrı kalıp pandemi bölümünde hastalarla aynı odada Onların iyileşmeleri için mücadele veren, bazılarını ise Adana’ya sevk eden Ceyhan Devlet Hastanesi çalışanlarını başta Ceyhan İlçe Sağlık Müdürü Dr. Hürrem CEBECİ olmak üzere, Başhekim Op. Dr.Süleyman Barış KARTAL, tüm hekimlerimiz ile sağlık çalışanlarımız inanılmaz bir özveri ile çalışarak Korona Virüse karşı büyük bir mücadele örneği sergilemişlerdir.

Ceyhan İlçe Sağlık Müdürlüğü 18 Mart 2020 tarihinde malzeme ve teknik destek vererek Ceyhan Halk Eğitim Merkezi’nde dezenfektan, Cerrahi Maske Demo çalışması başlatıp 21 Mart 2020 tarihinde Eğitim Merkezi seri üretim yaparak Türkiye’ye örnek olmuştur.

Ceyhan Kaymakamı Dr.Bayram YILMAZ’ın talimatları, Ceyhan İlçe Sağlık Müdürü DR.Hürrem CEBECİ, Devlet Hastanesi Başhekimi Op.Dr Süleyman Barış KARTAL,Doktorlarımız ve tüm Sağlık çalışanları bugüne kadar koronavirüs sürecine başarılı bir şekilde atlatmıştır. Bundan sonra da Vatandaşlarımızın maske, mesafe ve tedbir kurallarına uyarak bu covid-19 belasını elbirliği ile atlatacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir