Pts. Eki 26th, 2020

Tesla, Şangay fabrikası için Çin bankalarından 1.29 milyar $ kredi aldı

Tesla şirketi, Çin’de Şangay şehrinde kuracağı elektrikli araba üretim fabrikası için 9 milyar yuan’a kadar (1.29 milyar $) vadeli kredi olanağı için anlaşma imzaladı.

Reuters haber sitesi tarafından yapılan haberde, elektrikli otomobil üreticisi olarak Dünya pazarının lideri olan Tesla şirketi,  2.25 milyar yuan’a kadar kredi tahsisi için anlaşma imzaladığını ve alınan kredinin de Şangay otomobil fabrikası için kullanılacağını duyurdu.

Tesla için kredi tahsisi yapan Çin bankaları arasında,  Çin İnşaat Bankası Corp, Çin Tarım Bankası, Şangay Pudong Kalkınma Bankası ve Çin Sanayi ve Ticaret Bankası yer almış durumda.

Tesla’nın Çin’deki  Şangay fabrikasında inşaat ve üretim için kullanılacak 

Tesla’nın Amerika Birleşik Devletleri dışındaki ilk otomobil üretim sitesi olan fabrika, dünyanın en büyük otomobil pazarındaki satışları artırma ve ABD yapımı otomobillere uygulanan daha yüksek ithalat tarifelerinden kaçınma hedeflerinin merkezinde yer alıyor.

Reuters bu haftanın başlarında Tesla ve bir grup Çin bankasının, otomobil üreticisinin Şangay otomobil fabrikası için  beş yıllık kredi tahsisini kabul ettiğini bildirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir