Pts. May 25th, 2020

SOSYAL MESAFEYE UYMAMIZ GEREKİYOR

NE KORONA VİRÜSÜ?

SALGIN BİZE SÖKMEZ, BİZ CEYHAN’LIYIZ

Korona Virüsü tüm dünyayı kasıp kavururken Türkiye’mizde bazı şehirlerde insanlar ne yazsak dinliyor ne sosyal mesafe dinliyor.
Bugün Ceyhan’da postane, banka veya ATM önleri bayram yeri gibiydi insanlarımız ne korona Virüsü tedbirlerini umursuyor,ne ne hastalığı umursuyor,ne sosyal mesafeyi umursuyor. Hatta kendilerini uyaran emniyet görevlileri ile dahi tartışmaya kalkışıyorlar.

SOSYAL MESAFE HİÇE SAYILIYOR

Sevgili Ceyhan’lılar dünyada en güçlü ülkeleri dahi aciz kaldığı, hergün yüzlerce binlerce can kaybı olan ülkelerde sokağa çıkma yasağı kullarının uygulandığı ve çok ciddi kararların alındığını göz önünde bulundurarak 4 günlük bir sokağa çıkma yasağında sonra insanların ATM ve banka önlerinde sosyal mesafe diye bir kuralı umursamadan, Hatta bazılarının maskeleri bile olmadan sırada canciğer, kuzu sarması gibi bekleyerek ve de sohbet ederek hasbihal etmeleri Tam da Ceyhan’lılık ruhuna yakışır bir davranış biçimi herhalde. Nede olsa şerde şelikanlılık var.

Halbuki Korona Virüsü denilen bu illet ne delikanlılık, ne yiğitlik, ne tank top, ne füze, ne dünyanın en güçlü Ülkesi, ne para, nede pul dinliyor.Tüm Dünya bu salgın dan nasıl kurtuluruz diye bilim adamlarını doktorlarını seferber etmiş durumda, bizim Ceyhan’a gelince bugün birkaç banka ve ATM’leri önlerine gidip vatandaşların durumlarına bir göz atıp görüntüledik.

Sağlık Bakanlığı’nın 1,5 aydır yaptığı uyarılar ve her gün televizyonlarda haberlerde verdiği günlük raporlarda hiç kimsenin umrunda değil gibiydi.

Ölümlerin azaldığı, iyileşen hastaların ölenlerden 2 kat daha fazla olduğu şu iki gün içinde virüsü tekrar hortlatmamak için sosyal mesafelere dikkat etmemiz gerekmektedir.

Bankalarda, ATM lerde, marketlerde sosyal mesafeleri koruyarak, maskelerimiz takarak, emniyet mensuplarının uyarılarına ve kurallara riayet ederek işlerimizi halledelim.

Lütfen Maskesiz Sokağa Çıkmayalım.
Lütfen Sosyal Mesafeyi Koruyalım.
Lütfen Kurallara Uyalım.

“BİZ BİZE YETERİZ TÜRKİYEM”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir