Cum. Tem 10th, 2020

SON DAKİKA  İDLİB’DE HAİN SALDIRI SONUCU 5 MEHMETÇİĞİMİZ ŞEHİT OLDU.

SON DAKİKA 
İDLİB’DE HAİN SALDIRI SONUCU 5 MEHMETÇİĞİMİZ ŞEHİT OLDU.

Milli Savunma Bakanlığı, İdlib’de rejim güçlerinin topçu ateşi sonucu 5 askerin şehit olduğunu, 5 askerin de yaralandığını açıkladı.

5 ŞEHİT, 5 YARALI

Esad rejimi tarafından düzenlenen kalleş saldırıda 5 askerimiz şehit düştü, 5 askerimiz ise yaralandı. MSB ‘den yapılan açıklama şu şekilde;

İdlib’de çatışmaları önlemek, hudut güvenliğimizi sağlamak, göçü ve insanlık dramını engellemek maksadıyla bölgeye takviye olarak gönderilen unsurlarımıza, Rejim tarafından 10 Şubat 2020 tarihinde yapılan yoğun topçu atışı neticesinde, 5 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 5 silah arkadaşımız yaralanmıştır.

Bölgede tespit edilen hedefler derhal ateş destek vasıtalarımızla yoğun şekilde ateş altına alınarak gerekli karşılık verilmiş, hedefler tahrip edilmiş ve şehitlerimizin kanı yerde bırakılmamıştır, bırakılmayacaktır. Gelişmeler yakından takip edilmekte ve gerekli tedbirler alınmaktadır.
Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimiz için acil şifalar dileriz.” şeklinde açıklama yapıldı.

İdlib’e yoğun askeri sevkiyat hızlandırıldı.

Şehitlerimizin isimleri ve memleketleri henüz belirlenmedi.

MİLLETİMİZİN BAŞI SAĞOLSUN. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir