Pts. Eki 26th, 2020

SEVGİLİ CEYHANLILAR LÜTFEN BU ÜCKAĞITÇILARIN OYUNLARINA KANMAYIN

GROSERİ ÖNÜ DUYGU SÖMÜRÜCÜLERİN ADETA YUVASI GİBİ

Groseri Market önü duygu sömürücü, insanların vicdanı ve insani yönlerini istismar eden sahtekarlarla dolup taşıyor.

15 Ocak’ta yine Groseri Market önünde 3 tane talebenin, “Kanserli Hastalara Yardım” bahanesiyle para topladıklarını bu konuda Sayın Emniyet Müdürümüzden yardım talep etmiştim.

3 günden beri onlardan bir görüntü yok.Fakat yine bugün bir başka olayla karşılaştım,

Yine makbuzla yardım toplayanlar varmı diye Groseri Marketin karşı Caddesi’nden oralara bakarken oradaki esnaf arkadaşların uyarıları ile iki tane bayan biri 22 yaşlarında, Diğeri ise 18 yaşlarında İkisi de siyah başörtülü,ikisi de dileniyorlar, Evdekiler aç diye gelenlere sesleniyorlar.

Bu arada marketten çıkan 30-35 yaşlarında bir erkek bir poşet dolusu yiyeceği onlara verdi. Onlarda Groseri’nin karşı Caddesi’nde araçların arkasında poşetleri kontrol ederken resimlerini çektim.

Daha sonra birisi poşetleri alarak az İlerideki Market’in oraya Daha sonra da arka sokağa götürdü.Arka sokakta 3 tane daha yiyecek dolu poşetin yanına gelerek üzerindekileri ceket ve siyah başörtüsünü çıkardı ve poşetleri alarak uzaklaştı.

Ben bunları görüntülerken diğerini Ceyhan Belediyesi Zabıta Ekiplerinin aldığını öğrendim.

CEYHAN ZABITA TEŞKİLATI VE ZABITA MÜDÜRÜMÜZÜN DİKKATİNE.

Bu Groseri, LC Waikiki, Migros, Ceyhan Devlet Hastanesi yakınlarındaki bu dilencileri lütfen toplayın ve vatandaşları bunların elinden bir an önce kurtarı.Bu yüzsüzler gerçek yardıma muhtaç insanlara yapılacak yardımların önünü böylelikle kesmiş oluyorlar, insanlarımızın çoğu ne kadar maddi zorluklar yaşasada en azından bunları gördümü çıkarıp 1-2 TL yardımda bulunuyor veya bazı vatandaşlar markete girip gücünün yettiğince erzak alıp veriyor.

CEYHAN ZABITA MÜDÜRÜMÜZ VE ZABITA EKİPLERİNİN BU KONUYA HASSASİYET GÖSTERECEĞİ VE BU KONUYLA YAKINDAN İLGİLENECEĞİNİ UMUYORUM.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir