Cum. Tem 10th, 2020

HÜKÜMET SÖZCÜSÜ ÖMER ÇELİK İLE 4 MİLLETVEKİLLERİ CEYHAN’A ÇIKARMA YAPTI 

CEYHAN’DA TEŞKİLAT BULUŞMASINDA 1000 KİŞİ İLE COŞKULU BİR TOPLANTI GERÇEKLEŞTİ

AK Parti Ceyhan İlçe Başkanlığı tarafından Devlet Bahçeli Tesislerinde düzenlenen CEYHAN TEŞKİLAT BULUŞMASI’na AK Parti Sözcüsü Ömer ÇELİK’de katıldı. “Ceyhan Teşkilat Buluşması”, AK Parti Ceyhan İlçe Başkanı Muhammed İslam BÜNÜL’ün ev sahipliğinde, AK Parti Sözcüsü Ömer ÇELİK, Adana milletvekilleri Abdullah DOĞRU, Tamer DAĞLI, Mehmet Şükrü ERDİNÇ, Ahmet ZEMBİLCİ, AK Parti Adana İl Başkanı Mehmet AY ve çok sayıda partilinin katılımı ile gerçekleşti.

Programda konuşma yapan Ömer ÇELİK, “AK Parti vatandaşın desteğiyle Türkiye’nin nefes almasını sağlayan bir ortam oluşturdu.Yoksa ikili iktidar yapısı vardı.Millet kime oy verirse versin kimi desteklerse desteklesin sonuçta geliyorlardı, seçilmiş hükümetin ne yapacağına karar veriyorlardı.O emekli generalin yaptığı açıklamayla Kılıçdaroğlu’nun yaptığı açıklamaların tesadüf olduğunu düşünmeyin. Aynı zihniyetin ürünleri,Türkiye’nin Cumhurbaşkanını terör örgütünün siyasi ayağı olarak nitelendirmek ahlaksızlığın ta kendisidir, vicdansızlığın ta kendisidir, akıl yoksunluğunun ta kendisidir.Çıkmışlar, utanmadan Cumhurbaşkanımıza diktatör diyorlar. Siyaset biliminde,halkını gördüğü zaman tankın arkasına, topun, tüfeğin arkasına saklanana diktatör denir.” dedi.

ÇELİK, Türkiye’nin güney sınırlarını korumak ve buraları terör örgütlerinden arındırmak için yaptığı operasyonları anımsatarak, şunları kaydetti; “İdlib’de ne işimiz var diyenlere şunu sormak ve söylemek lazım.PKK Suriye’nin kuzeyinde bir terör devletçiğimi kursun, DEAŞ terör örgütü Suriye’nin kuzeyinde Türkiye’nin sınırdaşı mı olsun istiyorsun.Terörle mücadelede, bütün dünyadan duymadığımız tenkitleri Türkiye’nin içinde bazı siyasi partilerden duymak son derece üzüntü vericidir.”

ÇELİK şöyle devam etti; “Bugünlerde üst üste gelen olaylar, her birine baktığımız zaman, elde ettiğimiz kazanımları korumak için ne kadar daha çok çalışmamız gerektiğini, kazanımlara karşı pusuda bekleyenlerin aynı pusu kültürünün devam ettiğini gösterdi.Önce emekli bir Genelkurmay Başkanı çıktı,TBMM’den çıkarılmış bir yasa için o yasanın altında imzası olan arkadaşlarımızı çirkin bir biçimde bir terör örgütüyle yan yana zikretti.Bunun manası nedir? Bunun manası, Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere AK Parti buna güçlü bir tepki vermeseydi, bundan sonra hiçbir milletvekili Mecliste bir yasaya, Meclis iradesinin üstüne ipotek koymak isteyenlerin birinin müsaadesi olmadan imza atamazdı.”ifadelerini kullandı.

AK Parti Ceyhan İlçe Başkanı Muhammed İslam BÜNÜL ise, “Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın bizlere çizmiş olduğu rotaya bağlı kalarak 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine daha emin adımlarla, daha kararlı ve daha azimli bir şekilde yürüyeceğiz” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir