Cts. Kas 28th, 2020

CEYHANLI ŞEHİT UZMAN ÇAVUŞ ALPER YAMAN GÖZ YAŞLARI ARASINDA TOPRAĞA VERİLDİ

 

İlçemiz Yeşildam Mahallesinden 1975 doğumlu, Sabri ve Zülfi oğlu Şehit Jandarma V Kademe Uzman Çavuş Alper Yaman (Evli, 2 çocuklu), 19.07 2020 günü sabah saatlerinde doğup büyüdüğü mahallede dualar ve gözyaşları ile ebediyete uğurlandı.

Şehit Jandarma V.Kademe Uzman Çavuş Alper Yaman, görevli olduğu Diyarbakır İli Hani İlçesi Jandarma Komutanlıgı emrinde 18.07.2020 günü saat 03:25 sıralarında göreve giderken geçirdiği kalp krızi sonucu kaldırıldığı hastanede tüm müdahalelere rağmen kurtarılamamış ve vefat ederek görev başında Şehit olmuştu.

Sabah saatlerinde Adana’dan ilçemize getirilen Şehidimiz için Yeşildam Mahallesinde aile ocağına getitilerek helallik alındı ve daha sonra Yeşildam Mahallesi mezarlığında Adana İl Müftüsü Dr.Hasan Çınar’ın kıldırdığı cenaze namazından sonra askeri törenle ebediyete uğurlandı.

Cenaze törene Şehidin Eşi, 2 Kızı, Annesi ve Kardeşleri ile İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, Adana Valisi Süleyman Elban, Adana Milletvekili Tamer Dağlı, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, 6. Mekanize Piyade Tümen ve Garnizon Komutan Vekili Tuğgeneral Ertuğrul Sağlam, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Yusuf Ziyaddin Cavlak, Adana Vali Yardımcısı Zafer Öz, Ceyhan Kaymakamı Dr.Bayram Yılmaz, İl Jandarma Komutanı Albay Gazi Demir, Adana İl Emniyet Müdürü Doğan İnci, Ceyhan Cumhuriyet Başsavcısı Ufuk Mustafa Süren, Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem, basın mensupları, çok sayıda askeri ve mülki erkan ile vatandaşlar katıldı.

İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy ve Adana Valimiz Süleyman Elban ile törene katılanlar Şehidin ailesinin acılarını paylaşarak Şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine ve yakınlarına başsağlığı ve sabırlar dilediler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir