Cts. Kas 28th, 2020

CEYHAN’IN YOLLARI KÖSTEBEK YUVASI GİBİ

Ceyhan’ın yolları, ana Caddeler ve ara sokakların bir çoğu delik deşik.

Araçlar geçmekte zorlanırken insanlar tozdan ve çamurdan bıktıklarını söylüyorlar.
Bir buçuk yıl önce Belediye Seçimlerinden önce Ceyhan’ın yollarından şikayet edenler, yolların delik deşik olduğunu ve arabalarında ne amatisör ne de balans ayarı kaldığını söyleyen Ceyhanlıların birçoğu “DERMAN KADİR” Sloganıyla yola çıkan CHP’nin adayı
Kadir AYDAR’a oy vermiş ve seçimi kazanmıştı.
Seçimden sonra Adana Büyükşehir Belediyesi ile birlikte çalışıp Ceyhanı güzelleştirecek, Bozulan tüm yolları asfaltlayıp 6 ayda Ceyhan’da asfaltsız yol kalmayacaktı.

Aradan 1,5 yıl geçmesine rağmen Çamlıyol ve yol çatına kadar olan Bulvar yol asfaltlandı.
Bazı ara sokaklarda ise çukurlar göstermelik, geçici yama asfaltlanarak göz boyamaya çalışıldı.
Şimdi Ceyhan’ın bir çok ana cadde ve sokakları çukur ve bozuk yollarla dolu , Sanayi, Eski Adana yolu, Mehmet Orhun Yaylacı Anadolu Lisesinin olduğu Bulvar Yol delik deşik, Eski Adana yolu birçok fabrikanın ve Mısır kurutma tesislerinin olduğu yol Toktamış Mahallesine kadar çok bozuk ve her zaman kaza olmasına musait yol.
Mahalle araları, Gazi Osman Paşa Mah., ASKİ Su Deposunun oralar, daha yazabileceğim bir çok yer delik deşik araçlarda amortisör ve balans ayarı kalmadı diye dert yanıyor Ceyhanlılar.

Mevcut Belediye Başkanı nın bir iş Yapmadığını, sadece parklarla Ceyhan’ın sorununun çözülmeyeceğini söyleyen bir çok Ceyhanlı vatandaşlar “Ceyhan’ın sorunu göstermelik park yapmakla bitmiyor. Yazın başından beri Akmayan SU Sorunu en önemli konu.
Bu yazı susuz geçirdik.

Şu Pandemi döneminde ne temizlik, ne de hijyen kurallarına uyabiliyoruz. Banyo yapmayı bırakın içmeye bile su bulamıyoruz.
Çamaşır, bulaşık için oradan buradan su bulup başımızın çaresine bakıyoruz.

HANİ “HER ŞEY ÇOK GÜZEL OLACAK’TI”
HANİ SİZİN “DERMAN BELEDİYECİLİĞİNİZ”
HANİ SİZİN “HAK, HUKUK, ADALET” KAVRAMINIZ.

Biz bu sorunlarımızı kime şikayet edeceğiz?
Hiçbir “ASKİ” yetkilisi çıkıpta Sular Şu Nedenden dolayı kesildi, şu gün şu saatlerde sular kesilecek veya verilecek diye halkı aydınlatmıyor.
Kendileri seçimlerde geçmiş dönem Ceyhan Belediye Başkanlarını eleştirip “Hiçbir şey yapmadılar diyorlardı. Bunlar bizleri daha beter edip BİR DAMLA SUYA MUHTAÇ ETTİLER.
Yazıklar olsun.

Bundan sonra herhalde Ceyhanlı olarak
” YAĞMUR DUASINA” çıkacağız ve Rabbimize
“YAĞDIR MEVLAM SU” Diye yakaracağız ” Şeklinde konuştular.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir