CEYHAN’IN SOKAKLARINDA NİKOTİN ÖLÇÜMÜ YAPILDI

CEYHAN BELEDİYESİ SİGARA BAĞIMLILIĞI İLE MÜCADELEYİ SOKAĞA TAŞIDI

Ceyhan Belediyesi Sağlık Müdürlüğü 1-7 Mart Yeşilay Haftası dolayısıyla İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleriyle birlikte bağımlılığa karşı farkındalık geliştirmek amacıyla geniş kapsamlı bir çalışma başlattı.

Ceyhan Belediyesi Sağlık Müdürlüğü insan vücudundaki karbonmonoksit ve nikotin değerlerini ölçen özel bir aletle Ceyhan’ın caddelerinde ve sokaklarında vatandaşlara ölçüm yaptı. Değerleri yüksek çıkan vatandaşlara kitap hediye edilerek sigara bağımlılığının zararları ve sigarayı bırakma yöntemleri anlatıldı. Sigarayı Bırakmak İçin 1440 Neden, 4 Günde Sigarayı Kafanda Bitir, Sigarayı Bırakmanın Kolay Yolu isimli kitapları vatandaşlara hediye eden sağlık ekipleri ayrıca bağımlılığa karşı farkındalık yöntemlerini anlatan el broşürleriyle sigara kullanan Ceyhanlılara bilgi verdi.

BAŞKAN AYDAR; “SAĞLIKLI VE GÜVENLİ BİR YAŞAM İÇİN ÇALIŞMALARIMIZ SÜRECEK. ”

Sağlık Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı çalışma hakkında bilgi veren Ceyhan Belediye Başkanı Kadir AYDAR; “ Yeşilay haftasını vesile kılarak hem sigara içen vatandaşlarımızı hem de dumana maruz kalan vatandaşlarımızı bilgilendirmek amacıyla bir ölçüm çalışması başlattık. Ekiplerimiz özel bir aletle Ceyhanlı hemşehrilerimize nikotin ve karbonmonoksit ölçümü yapıp kitap hediye ettiler. İlçe Emniyet Müdürlüğümüzde gençlerimizi her türlü bağımlılıktan uzak olması adına önemli çalışmalar yapıyorlar. Bize verdikleri destek için de teşekkür ederiz. Ceyhan’ın bütün kurumlarıyla uyum içinde çalışarak özellikle gençlerimizin sağlıklı ve güvenli bir yaşam sürmeleri için çalışmalarımızı sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir