Cts. Kas 28th, 2020

CEYHAN’DA 2 SİLAHLI SUÇ ÖRGÜTÜ ÇÖKERTİLDİ

 

Ceyhan İlçe Emniyet Müdürlüğü yine çok başarılı bir operasyona imza atarak 2 ayrı Organize silahlı suç örgütünü çökertti ve 14 kişi gözaltına alındı.
Ceyhan’da uzun zamandır Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ekiplerinin takibinde olan ve aldığı istihbari bilgileri toplayıp değerlendirdikten sonra 2 silahlı suç örgütüne operasyon yapan ekipler, Liderliğini Mevlüt O. ‘nun yaptığı “Oduncular” ile yine Liderliğini Faruk E.’ nin yaptığı “Ellekler” çetelerinin suç işlemek amacıyla silahlı örgüt kurdukları, vatandaşlara yönelik silahla yaralama, araç kurşunlama, yağma, tehdit ve örgütlerin kendi aralarında çatışıp birbirlerini yaralamaları, 6136SKM suçlarından çok sayıda eylem yaptıkları belirlendi.

Ceyhan Emniyet Müdürlüğü (KOM) Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ekipleri ile birlikte Özel Hareket Polislerininde desteğiyle belirlenen 25 adrese şafak vakti baskın düzenlendi.
Kapıları kırılarak girilen evlerde aralarında çete Liderleri M.D. ve F. E. ‘nin de olduğu 14 şüpheliyi gözaltına aldı.

Evlerde yapılan aramalarda 1 adet Uzi marka otomatik tabanca, 2 adet Kaleşnikof marka otomatik tüfek, 6 adet tabanca, 11 adet av tüfeği, 1 adet Av tüfeği namlusu, 1 adet kuru sıkı tabanca, 371 adet mermi ile üçüncü Şahıslara ait
Senet ve defter ele geçirilmiştir.

Gözaltına alınan şüphelilerin Ceyhan Devlet Hastanesindeki sağlık kontrollerinden sonra emniyetteki sorgularının sürdüğü ve daha sonra adli makamlara gönderileceği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir