Cum. Ağu 14th, 2020

CEYHAN TOROS TARIM ANADOLU LİSESİ, SPOR AKADEMİSİ GİBİ

 

Ceyhan Toros Tarım Anadolu Lisesi Sporcu üretim merkezi gibi her branşta sporcu yetiştirmeye devam ediyor.

Ceyhan Toros Tarım Anadolu Lisesinde her yıl üniversite kazanan öğrencilerin %60’a yakını spor akademilerine giriyor.

Ceyhan, Adana ve Bölgede düzenlenen yarışmalarda dereceye giren, birçok müsabakalarda ilk üçe girerek Okulun adını duyuran sporcuların çalışacak bir spor salonları bile yok.

Güreş sporu dalında 80 sporcu ile Ceyhan’da ilk sırada olan İl birincilikleri ve bölge birincilikleri olan güreşçiler çalışmalarını kendi imkanları ile sürdürürken, Mehmet DİRİER isimli engelli öğrenci Türkiye ikincisi olarak Milli Takıma seçilmiştir.

Ayrıca yine Muhammed Salih ÇİFTÇİ isimli öğrenci de güreş milli takımı seçilmiştir.
Kickbox’ta Adana üçüncüsü olan 10. sınıf öğrencisi Yusuf YILMAZ ile birlikte atletizm dalında da milli takıma kadar yükselen milli Atlet Mizgin DEMİR Ceyhan’ın adını Yurtiçi ve yurtdışı müsabakalarda duyurarak gurur vesilemiz olmuştur.

Futbolda Adana Demir Spor, Adana Spor ve Ceyhan’da ki Amatör kulüplerde birçok lisanslı futbolcusu olan Okul Voleybol, Basketbol ve Atletizm dallarında başarılı sporcular yetiştirmeye devam ediyor.

Okul Müdürü Ercan BARUT’un ve Spor hocalarının üzerlerine çok titrediği öğrenciler Spor salonlarının olmamasından ve Spor
malzemeleri’nin yetersizliğinden yakınırken
Okul Müdürü Ercan BARUT ise:
“Bizler elimizde ki malzemelerle ve okulumuzun spor salonunun olmamasından dolayı öğrencilerimize ancak bu kadar yardımcı olabiliyoruz. Bir spor salonumuz ve yeterli spor malzemeleri olduğu zaman Bu çocuklar bırakın Ceyhanı ve Bölgeyi, Başarılarıyla Türkiye’nin adını Dünyaya duyuracaklarından hiç kuşkum yoktur.
Çünkü bu çocuklarda o ışığı ve azmi görüyorum”. dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir