Cum. Eyl 25th, 2020

CEYHAN KAYMAKAMLIĞI İLÇEDE BUGÜNE KADAR DAĞITILAN MASKELER HAKKINDA AÇIKLAMA YAPTI 

Ceyhan Kaymakamı Dr.Bayram YILMAZ;

“CEYHAN’DA BUGÜNE KADAR 149.000 MASKEYİ ÜCRETSİZ DAĞITTIK”

“Ceyhan ilçemizde başta hastane personeli ile aile hekimleri ve diğer sağlık personeli, güvenlik personeli, Vefa Sosyal Destek Grubu personeli, muhtarlar, basın mensupları ile kamu kurum ve kuruluşları, semt pazarları, sanayi kuruluşları ve 10 kişiden fazla personel istihdam eden işletmeler, yol arama ve kontrol noktaları, banka ve atm önleri gibi vatandaşa hizmet verilen yerlerde ve vatandaşlarımızın yoğun olarak bulunduğu cadde, çarşı gibi noktalarda, salgının ülkemizde ilk görüldüğü 11 Mart 2020 gününden itibaren Kaymakamlığımızca 149.000 ücretsiz maske dağıtıldı.

Ücretsiz dağıtılan 149.000 maskenin 75.000 adedi Valimiz Sayın Mahmut Demirtaş’ın koordinesinde Adana İlimize getirilen maskelerden ilçemize Valiliğimizce gönderildi; 41.000 adedi Kaymakamlığımız koordinesinde İlçe Halk Eğitim Merkezinde üretildi ve kalan 33.000 adedi de İlçe Sağlık Müdürlüğü stoklarından kullanıldı. İlçemizde şu ana kadar maske kullanımının ihtiyaç ve zorunlu olduğu durumlarda sorun yaşanmadı.

Adana Valiliğimizce ilçemize her hafta düzenli olarak maske gönderilmekte; İlçe Halk Eğitim Merkezinde de günlük ortalama 1.000 maske üretilmektedir.

Pazar yerleri ile vatandaşların yoğun olduğu alanlarda ücretsiz maske dağıtılmaya; sanayi kuruluşları ve işletmelerin belli oranlarda ihtiyaçlarının ücretsiz karşılanmasına devam edilmektedir.

Kaymakamlığımızca teslim edilen ücretsiz maskelerden başka, vatandaşlarımız e-devlet üzerinden yaptıkları müracaattan sonra cep telefonlarına gelen şifre ile de eczanelerden ücretsiz maske alabilmektedir.”açıklaması yapıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir