Pts. Eki 26th, 2020

CEYHAN KAYMAKAMIMIZ DR.BAYRAM YILMAZ YENİ HASTANE’NİN SON DURUMU HAKKINDA AÇIKLAMA YAPTI

“YENİ CEYHAN DEVLET HASTANESİ AÇILIŞA HAZIRLANIYOR”

2018 yılında imalatları %30 seviyelerinde iken son iki yılda inşaatı tamamlanan Ceyhan İlçemizdeki 250 yataklı devlet hastanesi açılışa hazırlanıyor. Valimiz Sayın Mahmut DEMİRTAŞ’ın talimatları ve yakın takipleri ile bu yılın ilk ayında Karayolu Bölge Müdürlüğünce yol bağlantısı tamamlanan, DSİ Bölge Müdürlüğünce ana girişteki sulama kanalının deplasesi gerçekleştirilen, iç mekanlarındaki inşaat ve mekanik imalatlar ile tesisatlar tamamlanan, geçtiğimiz ay geçici kabul yapılan, ihtiyaç duyulan tıbbi ve idari araç – gereçleri temin edilen ve son iki haftadır da ince iç temizliği yapılan hastanenin bugünlerde de bahçe ve çevre düzenlemesi yapılıyor.

Bir haftadır, Ceyhan Belediyesi ve DSİ’nin katkıları ile bahçe ve çevre temizliği ile tesviyesi yapılan binanın bahçesinin dış ve iç  cephesinde açılan çukurlara, Orman Bölge Müdürlüğünce temin edilen 1.030 tüplü fidanın dikimine 17 Mayıs 2020 günü sabah erken saatlerde başlandı. Ceyhan Kaymakamı Dr.Bayram Yılmaz’ın koordinesinde Ceyhan İlçe Sağlık Müdürlüğü ve Ceyhan Orman İşletme Şefliğinin işbirliğinde binanın bahçesinin kuzey ve güney cephelerinin dış kısımlara 5 yaşında 250 adet tüplü fıstık çamı,  batı cephesine yer altı sularını çekme özelliğine sahip 3 yaşında 100 adet tüplü okaliptüs fidanı, iç kısımlara da dış cephedekilerle çapraz olarak İskenderun Kauçuğu, taflan, leylandi, altuni mazı, mavi servi, kara servi, süs eriği, oya ağacından oluşan 680 adet tüplü süs bitkisi dikiliyor.

17 Mayıs 2020 günü fıstık çamlarının dikimine Ceyhan Kaymakamı Dr.Bayram YILMAZ, Ceyhan İlçe Sağlık Müdürü Dr.Hürem CEBECİ, Ceyhan Orman İşletme Şefliği Mühendisleri ve personeli katıldı. Dikilen tüplü fidanlar Ceyhan Orman İşletme Şefliğine ait arozözle de sulandı. Fidan dikimi ile birlikte bahçe ve çevre temizliği ile tesviyesinin bir haftada tamamen bitirilmesi planlanıyor.

Hastaneye önce idari birimlerin taşınması; Sağlık Bakanlığı ve Valiliğimizin kararına göre Temmuz ayında da açılışının gerçekleştirilmesi planlanıyor.

10 bloktan ve zemin+3 kattan oluşan ve toplam 43.728 m2 kapalı alana sahip olan 250 yataklı Ceyhan Devlet Hastanesi yeni binasında 419 araçlık açık otopark ve 21 araçlık engelli aracı otoparkı  yer almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir