Pts. May 25th, 2020

CEYHAN KAYMAKAMI DR. BAYRAM YILMAZ SON 10 GÜN İÇERİSİNDE 7 BİN 269 KİŞİYE BİN LİRALIK YARDIMLARIN TESLİM EDİLDİĞİNİ SÖYLEDİ

Ceyhan Kaymakamı Dr. Bayram YILMAZ ;
“Son 10 gün içerisinde Ceyhan’da 7.269 engelli, dul, yaşlı, öksüz, yetim ve asker ailesi Vatandaşımıza 1.000’er TL mekezi yardım yapmış ve bu yardımlar Emniyet, Jandarma, Ptt, Vakıf görevlileri ile Mahalle Muhtarlarımız ve Azalarımız, Okul Müdürlerimiz, Öğretmenlerimiz, Din Görevlilerimizin gönüllü katkıları ile hak sahiplerinin evlerinde teslim edilmiştir.

Ceyhan İlçemizde maddi yardıma ihtiyacı olan tüm Vatandaşlarımızın kaydı Ceyhan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfımızda mevcut olup iki hafta önce, tek başına yaşayan, dışarıdan ihtiyaçlarını temin edecek kimsesi olmayan 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olanlarla acil yardıma ihtiyacı olan 1.860 Vatandaşımız, Kaymamaklığımızca oluşturulan Vefa Sosyal Destek Grupları tarafından evlerinde ziyaret edilerek acil ihtiyaçları tespit edilmiş ve acil gıda, temizlik malzemesi ve nakit yardımı yapılmıştır. Bundan böyle de ihtiyacı olduğunu bildiğimiz Vatandaşlarımıza belli aralıklarla, kendilerinin müracaatı aranmadan yardım yapılmaya ,devam edilecektir.

Merkezi yardımlardan ve Vakfımız yardımlarından faydalanamamış Vatandaşlarımızdan,ekonomik yönden muhtaç olduğunu beyan ederek yardım talebinde bulunanların müracaatları da bekletilmeden işleme alınmakta; yardım kriterlerine uyanlara Vakıf imkanları ölçüsünde yardım yapılmaktadır.

“TOPLAM 302 VEFA SOSYAL DESTEK GRUBU PERSONELİMİZ GÖREVLERİNE DEVAM EDİYOR”

Kaymakamlığımızca oluşturulan Vefa Sosyal Destek Gruplarında, gerek tek başına yaşayan, dışarıdan ihtiyaçlarını temin edecek kimsesi olmayan 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olan Vatandaşlarımıza gıda ve temizlik malzemesi teslimi, gerekse Ptt ve Bankalardan maaş ve ödemeleri alarak evlerde teslim görevinde Emniyet, Jandarma, Vakıf görevlileri ile Mahalle Muhtarlarımız ve Azalarımız, Okul Müdürlerimiz, Öğretmenlerimiz, Din Görevlilerimizden toplam 302 Vefa Sosyal Destek Grubu Personeli görev yapmıştır.Bu personelimiz görev yapmaya da devam etmektedir.

“VAKIF’A YÖNELİK TÜM YARDIM BAŞVURULARI İNTERNET ÜZERİNDEN ALINMAKTADIR”

Vakfımızdan yardım talebi olan Vatandaşlarımızın Kaymakamlığımıza ve Vakıfa müracaatlarında sosyal mesafe kuralına ısrarla uyulmaması ve salgın ortamında gün boyu yaşanan sürekli yoğunluğun toplum sağlığını tehdit etmesi nedeniyle, Vakıfa yönelik tüm yardım başvuruları, 01.04.2020 gününden itibaren sadece telefon ve internet üzerinden alınmaktadır. Bu duyurumuza rağmen birçok Vatandaşımızın halen Kaymakamlığımıza ve Vakıf Binasına gelerek yüzyüze müracaat etmeye çalıştıkları ve salgının yayılmasına ortam hazırladıkları görülmektedir.

“YÜZYÜZE YARDIM MÜRACAATI KESİNLİKLE ALINMAMAKTADIR”

Vatandaşlarımızın ve çalışan personelin sağlığının korunması amacıyla, yüzyüze yardım müracaatı kesinlikle alınmamakta olup Vatandaşlarımızın bu konuda ısrarcı olmamaları; Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfından yardım talebi için müracaat ettiklerinde taleplerinin alınıp uygun olanların en kısa zamanda karşılanacağı hususu Değerli Ceyhanlı Hemşerilerimize saygıyla duyurulur.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir