Cum. Ağu 14th, 2020

CEYHAN KAYMAKAMI DR.BAYRAM YILMAZ “CEYHAN DEVLET HASTANESİ TEMMUZ AYININ SONUNDA AÇILIYOR”

 

İnşaat yapım aşamasında müteahhit’in iflas edip inşaatı yarım bırakması, temel atıldıktan sonra temelden sürekli su çıkması ve bir sürü spekülasyonlara maruz kalan Ceyhan Devlet Hastanesi nihayet en yetkili ağızdan Ceyhan Kaymakamımız Dr. Bayram YILMAZ’ın ağzından bizzat aldığım demeçle kesin tarihi verdi.
Hastanenin şuanda tüm cihazlarının geldiğini belirten Bayram YILMAZ “Hastanemizin tüm cihazları, yatakları ameliyathane gereçleri, MR cihazları, Röntgen cihazları hepsi gelmiş ve yerlerine yerleştirilmiştir.

Her ihtimale karşı zeminden su çekmek için 3 adet motopomplarda hazır çevre düzenlemesi ağaçlandırma ve çimlendirmede tamamlandı.
Şuanda hastanemizin %99,9 ‘u tamamlandı, bir tek jeneratörümüz kaldı onuda birkaç gün içinde hastanemize yerleştireceğiz.
Hastanemizi Temmuz sonunda inşallah açacağız”Dedi.

CEYHAN ORGANİZE SANAYİ VE SERBEST BÖLGE
Ceyhan Organize Sanayi Bölgesinin arsalarının düzenlenip yollarının yapıldığını ve ilk temel atmalarının başladığını belirten

Kaymakam YILMAZ,

“Enerji İhtisas bölgesi olarak 2007 yılında 13.410 dönüm olarak kamulaştırılan yerler 14.500 dönüme çıkarılmıştır.

Rönesans Holdingin bu bölgeye yapacağı plastik ham maddesi üreten polipropilen fabrikasının temel atma hazırlığının yapıldığını belirten Ceyhan Kaymakamı Dr.Bayram YILMAZ 670 dönüm arazi üzerine kurulacak ve yılda 450 bin ton polipropilen maddesi üretecek bu fabrikanın inşaat ve montaj aşamasında 40.000 kişi çalışacak.

1,3 milyar dolara mal olacak fabrika Türkiye’nin yurt dışından %25 daha az polipropilen ithal etmesine olanak sağlarken Türk ekonomisinede yılda 2 milyar dolar katkı sağlayacaktır.
İnşaat 2-3 Ay içerisinde başlayacaktır. “dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir