CEYHAN DEVLET HASTANESİ BAŞHEKİMLİĞİ TARAFINDAN YEŞİLAY HAFTASI NEDENİYLE PROGRAM DÜZENLENDİ

 

Murat Göğebakan Kültür Merkezi’nde düzenlenen konferansa Ceyhan Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Süleyman Barış Kartal, Ceyhan İlçe Kaymakamı Dr. Bayram YILMAZ, Ceyhan Cumhuriyet Ufuk Mustafa Süren, İlçe Sağlık Müdürü Hürrem Cebeçi, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Koçer, İlçe Jandarma Komutanı İbrahim Aydın, Akparti İlçe Başkanı Muhammed İslam Bünül, kurum müdürleri ve öğrenciler katıldı.

Ceyhan Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Süleyman Barış KARTAL , sunumunda sigaranın en kolay temin edilebilen bir madde olduğu için kullanımının yaygın olmasından dolayı insan vücudunda en çok tahribat yapan maddelerin en başında geldiğini, nikotinin çok yüksek bir bağımlılık yaptığını ve sigarada 4000’e yakın kanser yapıcı pek çok zararlı madde bulunduğunu belirtti.

KARTAL , alkolün ise beyin başta olmak üzere karaciğer ve diğer bütün organları tahrip ettiğini, alkollü araç kullanımının kazalara davetiye çıkardığını ve telafisi mümkün olamayan facialara yol açtığını ifade etti.

Uyuşturucu konusuna da değinen KARTAL, bir kez denemenin bile bağımlılık için yettiğini söyledi. Tiner ve bonzai kullanımının diğerlerine oranla ucuz temin edilebilmesinden dolayı çok daha tehlikeli bir durum arz ettiğini belirterek, “Bir anlık bir şuur bulanıklığını yaşamak için bu zararlıları kullanmaya değer mi? ” diyerek katılımcıları uyardı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir