Cts. Eyl 26th, 2020

CEYHAN BELEDİYESİ’NİN YARDIM TIRI ELAZIĞ’A VE MALATYA’YA ULAŞTI

CEYHAN BELEDİYESİ’NİN YARDIM TIRI ELAZIĞ’A VE MALATYA’YA ULAŞTI

Merkez üssü Sivrice ilçesi olan 6.8 büyüklüğündeki depremin ardından Ceyhan Belediye Başkanı Kadir AYDAR tarafından bölgedeki vatandaşlara destek olmak amacıyla sosyal medyada duyurulan kampanya kapsamında toplanan yardım kolileri Elazığlı ve Malatyalı depremzedelere ulaştırıldı.

Ceyhan Belediyesi’nin içinde erzak kolisi, çocuk kıyafetleri ve botu, ayakkabı, battaniye, yorgan, çocuk bezi, bebek kıyafetleri, kadın iç giyim, erkek iç giyim, atkı, bere, sıvı sabun, şampuan, deterjan, ıslak mendil, temizlik malzemeleri, kuru bakliyat ve kahvaltılıklardan oluşan yardım tırı Elazığ’a ve Malatya’ya ulaştı. Tırda yer alan yardım malzemelerinin önemli bir bölümünü Ceyhan’da yaşayan vatandaşların duyarlılığı, paylaşma ve dayanışma ruhu oluşturdu.

Vatandaşlar, bölgedeki depremzedelere yardım eli uzatmak için temin ettikleri malzemeleri Ceyhan Belediyesi Hayır Çarşısı’na ulaştırdı. Hem hazırladığı erzak kolilerini hem de vatandaşlardan gelen yardımları bir araya getiren Ceyhan Belediyesi, depremzedelerin yiyecek ve ısınma ihtiyaçlarına yardım eli uzattı.

CEYHANLILAR YARDIM KOLİLERİNE SEVGİ MESAJLARINIDA EKLEDİ

Depremzedelere gönderdikleri yardım kolilerine iyi dilek temennilerini içeren mesajlarını eklemeyi de ihmal etmeyen Ceyhan halkı toplumsal olaylara duyarlılığını bir kez daha gösterdi. Ceyhanlı vatandaşlar kolilere geçmiş olsun dileklerini ve destek içeren mesajlarını yazdıkları küçük not kâğıtları da eklediler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir