CEYHAN BELEDİYESİ MECLİSİ ŞUBAT AYI TOPLANTISINI YAPTI

smart

 

Ceyhan Belediyesi Meclisi 2020 Şubat Ayı toplantısını Murat Göğebakan Kültür Merkezi’nde yaptı. 

Ceyhan Belediye Başkan Vekili Gürsel İLCİ başkanlığında gerçekleşen toplantı ATATÜRK ve ŞEHİTLERİMİZ için bir dakikalık saygı duruşu ve ardından İSTİKLAL MARŞI’mızın okunması ile başladı.

Gündem dışı konuşmak isteyen AK Partili Meclis Üyesi Hakan UÇAROĞLU’NUN konuşmasında Geçen hafta meydana gelen elazığ-malatya depremlerin den söz ederek hükümetin depremden birkaç saat içinde depreme müdahale ve yardım ekiplerinin’de anında afat bölgesinde çalışmalara başlaması ile 45 kişinin sağ kurtulmalarını sağladığı, Sayın Cumhurbaşkanı’nın ve birçok bakanın ertesi gün deprem bölgesine gelerek incelemelerde bulunmasını ve yiyecek, Gıda, ilaç, battaniye,çadır ve ihtiyaç malzemelerinin bölgeye anında intikal etmesinin hükümetinde devletin olaya ne kadar duyarlı davrandığının bir göstergesi olduğunu vurguladı. Depremde ölenlere rahmet, yaralılara acil şifalar diledi.

Daha sonra söz alan CHP’li Meclis Üyesi Nuri TOPRAK ; Depremin önüne geçilemez bir afat bir olgu olduğunu ve önlenemez olduğunu belirterek depremlerde sağlıksız binaların yıkıldığını can ve mal kaybına bunların sebep olduğunu söyledi. “Burada şu Parti bunu yaptı, Bu parti bunu yaptıdan ziyade Parti,Dil,Din,Irk ve mezhep gözetmeksizin herkes yardıma koşmuştur.”dedi.

Konuşmaların ardından Gündem maddelerine geçirildi.7 maddelik gündem maddesi oylanarak kabul edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir