CEYHAN BELEDİYESİ ESKİ BAŞKAN VEKİLİ ALİ ALPER BOYDAK’DAN BASIN AÇIKLAMASI

CEYHAN BELEDİYESİ ESKİ BAŞKAN VEKİLİ ALİ ALPER BOYDAK’DAN BASIN AÇIKLAMASI

GÖREV ALDIĞIM BELEDİYE BAŞKAN VEKİLLİĞİ DÖNEMİNE AİT OLDUĞU İDDİA EDİLEREK GEÇTİĞİMİZ GÜNLERDE YOLSUZLUK YAPILDI DİYE GÜNDEME GETİRİLEN, FATURALARDA HİÇBİR USULSÜZLÜK, YOLSUZLUK KESİNLİKLE SÖZ KONUSU DEĞİLDİR.

TÜRKİYE CUMHURİYETİ HUKUK DEVLETİDİR. CEYHAN BELEDİYESİ EVRAKLARININ TAMAMI SAYIŞTAY DENETİMİNDEN GEÇMİŞ, BU KONULARLA İLGİLİ EN UFAK BİR USULSÜZLÜK TESPİT EDİLMEMİŞTİR.

CEYHAN BELEDİYESİ YÖNETİMİNİN ORTAYA ATMIŞ OLDUĞU İDDİALARIN SEBEBİ İSE BİRKAÇ GÜN ÖNCE ULUSAL VE YEREL BASINA YANSIYAN CEYHAN BELEDİYESİNDEKİ İŞÇİ KIYIMI HABERLERİNİ BERTARAF EDEBİLMEK İÇİN ALGI OLUŞTURMAK VE GÜNDEM DEĞİŞTİRMEK AMAÇLIDIR.

GÖREVE GELDİĞİMİZDEN DEVRETTİĞİMİZ GÜNE KADAR CEYHANLILIK BİLİNCİNİ OLUŞTURABİLMEK VE CEYHAN İÇİN ORTAK BİLİNÇ OLUŞTURMAK VE STK’LARI KAYNAŞTIRMAK AMAÇLI BİRÇOK YEMEKLİ TOPLANTI YAPILMIŞ, AYRICA ÇEŞİTLİ TOPLANTILARLA (HERGÜN FARKLI MAHALLEMİZDE DÜZENLENEN İFTAR PROGRAMLARI, İHTİYAÇ SAHİPLERİNE VERİLEN CENAZE YEMEKLERİ, STK TOPLANTILARI, ŞEHİTLERİMİZİN MEVLİD PROGRAMLARI VS.) YAPILAN YEMEKLİ ETKİNLİKLER BELEDİYENİN GÖREVLERİNDENDİR.

İSNAT EDİLEN DİĞER SUÇLAMALARDAN BİR TANESİDE ÇAY-ŞEKER ALIMLARININ USULSÜZ YAPILDIĞI YÖNÜNDEDİR. ALIŞVERİŞ YAPILAN SÖZ KONUSU ESNAF ÖNCEKİ DÖNEM BELEDİYE BAŞKANLARI ZAMANINDA DA BELEDİYEYE MALZEME VERMİŞTİR. İDDİA EDİLEN MİKTARDA ÖDEME VE MALZEME ALIMI İSE KESİNLİKLE YALANDIR, İFTİRADIR.

KAMUOYUNUN TAKDİRİNE ARZ EDERİM.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir