Çar. Tem 15th, 2020

CEYHAN AK PARTİ’DEN HİJYEN SEFERBERLİĞİ “CUMA NAMAZI HASRETİ SONA ERDİ”

AK Parti Ceyhan İlçe Başkanlığı hijyen seferberliğinde bir ilki daha gerçekleştirerek camilerde ibadet edecek vatandaşlara seccade ve maske hediye etti.

Ceyhan AK Parti İlçe Başkanlığı, uzun bir aradan sonra ibadete açılan camilerde namaz kılan vatandaşlara seccade ve maske dağıtımı yaptı. Covid 19’la mücadelede alınan tedbirler nedeniyle geçici bir süreliğine ibadete kapatılan camiler, uzun bir aradan sonra Cuma günü ibadete açıldı. İlk olarak müftülüklerce belirlenen camilerin avlu ve bahçelerinde, sosyal mesafe kurallarına uygun bir şekilde saf tutan cemaate Ceyhan Ak Parti İlçe Başkanlığı tarafından 2000 adet maske ve 2000 adet seccade dağıtıldı.

“HASRET SONA ERDİ CAMİLERİMİZ İBADETE AÇILARAK CEMAATLE BULUŞTU”

Yapılan çalışmayla ilgili açıklama yapan Ak Parti Ceyhan İlçe Başkanı Muhammed İslam Bünül; İlçede merkezde bulunan 8 ayrı caminin tamamında seccade ve maske dağıtım istasyonları kurarak, camilere seccadesini yanında getiren, getiremeyen tüm vatandaşlara ücretsiz seccade ve maske dağıtımı yaptıklarını bildirdi.

BÜNÜL; “HEMŞEHRİLERİMİZİN YAŞADIĞI CUMA NAMAZI HEYECANINA ORTAK OLDUK”

Ceyhan Ak Parti İlçe Başkanı Muhammed İslam Bünül, camilerin yeniden ibadete açılmasından duydukları heyecanı ve mutluluğu paylaşarak, “Tüm dünyayı saran ve ülkemize de tasallut olan Covid19’la mücadelede ülkemiz, destansı bir başarı kaydetti. Ceyhan Ak Parti İlçe Başkanlığı olarak
bizler de bu illete karşı devletimizin mücadelesine destek olarak binlerce maske dağıtımı yaptık.
Evde kal çağrılarımıza uyan vatandaşlarımızın da emrinde olduk. Ne ihtiyaçları varsa Vefa Sosyal Destek Gruplarıyla tek vücut olarak cevap verdik. Bugün artık normalleşme sürecindeyiz. Camilerimizin bir kısmı Cuma namazıyla birlikte ibadete açılıyor. İbadete açılan Camilerimizin tamamında maske ve seccade dağıtım istasyonları kurduk. Özlem bitti, hasret sona erdi. Şükür kavuşturuna, şükür buluşturana.”dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir