BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİNDE İŞÇİ KIYIMI TARTIŞMASI

ZEYDAN KARALAR VE SAADETTİN ASLAN’IN SÖZ DÜELLOSU

Dünkü yapılan meclis toplantısında Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan KARALAR ile Karaisalı Belediye Başkanı Saadettin Aslan çıkarılan işçiler konusunda büyük bir tartışmaya girdiler.

Adana Büyükşehir Belediye Meclisi, Başkan Zeydan Karalar, katipler Cemal Demirdağ ve Sevil Can başkanlığında açıldı.

Gündem dışı söz alan Pozantı Belediye Başkan Yardımcısı Durmuş Taşpınar, yağmur ve çığ felaketlerine değinerek, çığ düşmesi sonucu 2 vatandaşın hayatını kaybettiğini belirterek, kurtarma çalışmalarına katılanlara, ayrıca Adana Valisi Mahmut Demirtaş ve Adana Büyükşehir Belediyesi ekipleri ve Başkan Zeydan Karalar’a teşekkür etti.

Karaisalı Belediye Başkanı Saadettin ASLAN ise ulaşım, ekmek ve yol sorunlarına değindikten sonra konuyu işten çıkarmalara getirdi. Bir TV kanalında ünlü sunucunun kaç işçi çıkardıklarına dair soruya Başkan Zeydan KARALAR’ın “1000’e yakın” şeklindeki cevabının gerçekleri yansıtmadığını belirterek, ”Resmen yalan söylüyorsunuz”dedi.

Zeydan KARALAR ise Saadettin ASLAN’ın bu sözlerine çok sinirlendi.

Başkan KARALAR: “Karşında bir Büyükşehir Belediye Başkanı var. Herkes haddini bilecek” dedi. İşçi çıkışları ile ilgili rakamları yarın vereceğini söyleyen Karalar daha sonra önüne konulan pusulaya bakarak, “Büyükşehir’de 271 kişi istifa etti ve bir kısmı da emekliye ayrıldı. Onlarla beraber toplam 1107 kişi işten çıkarıldı. Emekliye ayrılan ve istifa edenleri bu sayıdan çıkardığımızda toplam işten çıkarılan kişi sayısı bini bile bulmadı.”dedi.

Muhalefetin ASKİ’yi niye söylemiyorsun?” sözlerine Karalar, “ASKİ’den 112 istifa var. 100 kişi emekliye ayrıldı, onların dışında 350 kişi işten çıkarıldı” dedi.

CHP Grup Başkanvekili Serdar Seyhan ve İYİ Parti Grup Başkanvekili Recai Mercimek’de Karaisalı Belediye Başkanını eleştiren konuşmalar yaptı.

Daha sonra gündem maddelerine geçildi. 39 maddeden 10’u teklif olması nedeniyle ilgili komisyonlara havale edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir