BAŞKAN AYDAR’DAN CEYHANLILARA SABIR VE ANLAYIŞ ÇAĞRISI

BAŞKAN AYDAR’DAN CEYHANLILARA SABIR VE ANLAYIŞ ÇAĞRISI

Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar, 1923 yılında kurulan Ceyhan Belediyesi’nin alt yapı sorunlarının 2020 yılında çözüleceğinin müjdesini verdi. Ceyhanlılardan alt yapı değiştirilene kadar oluşacak aksaklıklar için sabırlı olmalarını istedi. Anlayış beklediğini iletti.

2011’de çıkan yasa gereği insan sağlığını tehdit eden asbest boruları değiştirmek için Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın direktifiyle Ceyhan’da kapsamlı bir çalışma başlatan Adana Büyükşehir Belediyesi Yatırımlar Daire Başkanlığı Su ve İnşaat Şube Müdürü Mustafa Karakütük ve beraberindeki heyet Ceyhan’da yapacakları alt yapı çalışmaları için Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar ile görüştü.

“Önümüzde Zorlu Bir Süreç Var, Sabır ve Anlayış Bekliyoruz”

Ceyhan genelinde toplamda 270 km alt yapı çalışması yapılacağını bildiren Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar ; “ Alt yapı çalışmasının 100 km’lik kısmını tamamladık. Geriye kaldı 170 km. Ceyhan Belediyesi 1923 yılında kurulmuş bir belediye. Yıl 2020, şimdi alt yapı çalışmasını Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeydan Karalar başlatıyor. Önümüzde zorlu bir süreç var. Hemşehrilerimin yıllardır asfalt beklediğini biliyorum. Ama biz de önceki yönetimlerin yaptığı gibi alt yapı sorununu gidermeden asfaltı dökersek Ceyhan kanserli borulardan su içmeye devam eder. Yapılan yollar her su patlağında, her arızada yeniden kazılır. Bu köstebek yuvası gibi yollardan kurtulmak mümkün olmaz. Çalışmalar süresince hemşehrilerimin anlayış göstermesini rica ediyorum. Hem Büyükşehir Belediyemiz hem de biz; gece gündüz demeden, soğuk, sıcak demeden Ceyhan için çalışıyoruz. Ama zamana, sabra ve anlayışa ihtiyacımız var. ” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir