Cts. Kas 28th, 2020

ALLAH’TAN KORKUN UTANIN

smart

 

Tüm Dünyayı kasıp kavuran dünyanın en güçlü ve zengin ülkelerinin bile başa çıkmakta zorlandığı koronavirüs belasını nasıl atlatırız, nasıl başa çıkar da çaresini ve aşısını buluruz diye uğraşırken Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanı bakanı her gün televizyonlarda halka günlük raporlar verip bulaş riskini azaltmanın yollarını ve halkımızın Nasıl davranması gerektiğini anlatırken,
kurallara uymayan dolmuş şoförleri ile maskesiz ve mesafeye hiçe Sayan insanlarımız yüzünden Ceyhan’da kovid-19 belası hızla yükselmeye devam ediyor.

3 gün önce makamına uuğradığımİlçe Sağlık Müdürü Dr. Hürrem CEBECİ ” Ceyhan’da maske mesafe ve temizlik kuralına uyan yok. Cadde ve sokaklarımız maskesiz insanlarla dolu mesafe diye bir kuralı hiç takmıyorlar bu nedenle hastalık sürekli artış gösteriyor.” Dedi.

Alın size bir örnek daha ;

İçişleri Bakanlığı covid-19 konusunda genelge çıkarıyor düğünlerde, çarşıda, sokaklarda, parklarda, işyerlerinde
“Maske Mesafe ve Temizlik” kurallarına uyulması için emniyet teşkilatlarını ve zabıta teşkilatlarınıda
da denetlemeleri için görevlendiriyor.
Sağlıkçılarımız her zaman bu konuda uyarıda bulunuyor.

Bakanlarımız, televizyonlarda tüm kanallar her gün uyarı yapıyorlar ve rapor veriyorlar.
Eee be Allah’tan korkmazlar bu neyin görüntüsü.

Bugün şehir içi dolmuştan bir görüntü gönderildi gazetemize.
Görüntünün çekildiği saat 14.00 civarları
Namık Kemal Mahallesi’nden aldıkları 20’den fazla yolcuları bu 40 derece sıcakta balık istifi dolduran şoför arkadaş 3-5 kuruş fazla para alacağım diye herkesi korona Virüsünü bile hiçe sayarak aracına doldururken araca binen kişilerde hiç şoförü uyarmıyormu?
Maskesiz yolcuların bile olduklarını söyleyen okuyucumuz şoförün araca maskesiz binilmeyeceği uyarısı nı yolculara bildirmiyor mu? ne kadar duyarsız olduk koronavirüsü önemsemiyorlar ya da Tehlikenin farkında bile değiller.

Sizler kendinizi düşünmüyorsanız Annenizi, babanızı, kardeşlerinizi, eşinizi, çocuklarınızı düşünün. Arkadaşlarınızı düşünün bu kadar vurdumduymazlık Bu kadar rahat ve boşvermişlik olamaz illaki bu hastalığa yakalanıp hastanelerde Karantina altına girince mi aklınız başınıza gelecek.

Servis şoförleri koltuk sayısının dışında yolcu almazsanız Ölür müsünüz yolcular koltukların dolu olduğunu gördüğünüzde binmeyin hem kendinizi hem yakınlarınızı tehlikeye atmayın. Ülkenin Cumhurbaşkanı, Bakanları Türkiye’nin en büyük sağlıkçıları profesörler ve kurul üyeleri uyarı yapıyorlar.

Televizyonlardan her gün dünya koronavirüs raporları yayınlanıyor.
Lütfen bu Bulaş riskini ciddiye alalım lütfen
“Maske Mesafe Temizlik” kurallarına uyalım.

Bu şoför arkadaşı da Ceyhan Emniyet Müdürlüğü ve trafik şube yetkilileri uyaracaktır sanırım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir