Çar. Tem 15th, 2020

AK PARTİ İLÇE BAŞKANI BÜNÜLDEN, CİRİT’E SERT YANIT

AK PARTİ İLÇE BAŞKANI BÜNÜLDEN, CİRİT’E SERT YANIT

“CEYHAN’I BİR YILDA REZİL ETTİNİZ.”

AK Parti Ceyhan İlçe Başkanı Muhammed İslam BÜNÜL bir bildiri yayımlayarak CHP Ceyhan İlçe Başkanı CİRİT’e tepki gösterdi bildiri aynen şu şekilde;

“31 Mart seçimlerinde hemşehrilerimizin verdiği emaneti alan Chp Belediyeciliği bir yılda Ceyhan’ımızı susuzlukla, sivrisinekle ve yolsuzlukla imtihan ederek, başbaşa bırakmıştır. Koronavirüs’ün salgınının kol gezdiği dünyada hemşerilerimiz susuzluktan büyük mağduriyet yaşamaktadır. Bunları dile getirmemiz hizmetten yoksun Chp İlçe yönetimini haklı olarak rahatsız etmiştir. 20 yıldır nerde olduğumuzu sorması talihsizliktir. 18 yıldır milletimizden aldığımız destekle iktidarda, milletimize hizmetkârız. 70 yıldır seçimlere girip, bir arpa boyu yol alamayanlar bizi sorgulayamaz. En son açık oylama, kapalı tasnifle iktidarda görev alan Chp, bugüne kadar vesayet odaklarının izinde, darbe heveslisi siyaset ortaya koymuştur. Siyaset darbecilere alkış tutanların değil, demokrasiye canı pahasına sahip çıkanların işidir. Chp İlçe Başkanı Sn. Fikret CİRİT, Chp ilçe Kongresinde çeşitli ayak oyunları yaparak, Ceyhan’da seçim kazandıran, kongre tarihine kadar aday olan Eski İlçe Başkanı Sn. Ayhan BİTİRGEÇ’i de zorla görevden aldırarak koltuğa tepeden oturmuş, darbeci geleneği sürdürmüştür.

CEVAPLARI BİZE DEĞİL, İŞTEN HUKUKSUZCA ATTIĞINIZ, EKMEĞİYLE OYNADIĞINIZ YÜZLERCE İŞÇİ KARDEŞİMİZE, ADANA’MIZDA VEFA DESTEK GRUBUNA SALDIRAN GENÇLİK KOLLARI BAŞKANINIZIN VEFASIZLIĞINA CEVAP VERİN!

Seçimler sonrasında yaptığınız ilk iş yüzlerce emekçinin ekmeği ile oynamak oldu. 316 kişiyi ekmeğinden ettiniz. Bizlere değil, onlara cevap verin.

6 ayda yol sorununu çözeceğiz, dediniz. 14 aydır yollar aynı Ceyhan’da çamlıyoldan başka değişen hiç bir şey yok. Milletin aklıyla alay etmeyi bırakın, yeter artık.

Ceyhan’daki imar sorununu da bir önceki Belediye Başkanlarına yüklediniz. Peki 14 aydır bu sorunu niye çözmediniz. Zaten imardan dolayı dertli olan Müteahhitlerimize yardımcı olacağınız yerde inşaatlarına çöküp, tehditle kreş yaptırıp, ceza kestiniz. Zor durumda olan müteahhitlere darbe üstüne darbe vurdunuz. Esnafın, Müteahhitin, Sanayicinin yanında yer almadınız.

Belediye Başkanınızın geçmişte aldığı cezadan dolayı memnu haklarının iadesi olmadığı gerekçesi ile Ysk mazbatasını iptal etti. 05 Nisan 2020 tarihinde Meclis üyeleri arasında yapılan seçimler öncesinde Meclis Üyelerinizin ailelerini işe alarak, oylarını gasp etmek, iradelerine gem vurmak suretiyle siyasi rüşvet verilmesiyle ilgili tek bir açıklama yapmadınız.

2000’li yıllardan önceki sivrisinek problemi Adana’ya nasıl geri döndü? Geçen yılda bir önceki Büyük Şehir Belediye Başkanını suçluyordunuz! Cumhur İttifakı Belediye Meclis Üyelerimizin uyarılarına rağmen, Büyükşehir Belediye Başkanının Adanalı hemşehrilerimizi bu yılda sivrisinekle başbaşa bırakma beceriksizliğinizi nasıl izah edeceksiniz?

Koronavirüsle mücadelede hemşerilerimizin mağduriyet yaşamaması için gayret gösteren Vefa Sosyal Destek Grubuna ve Yüreğir Kaymakamımıza saldıran Chp’li Gençlik Kolları Başkanınızın vefasızlığı ile ilgili çıkın özür dileyin. Vefasızlık yapmayın.

KAPILARA KİLİT VURARAK, VATANDAŞA KAPILARI KAPATARAK, KAPALI KAPILAR ARKASINDAN NASIL HİZMET EDECEKSİNİZ

Mazbatası iptal edilen Belediye Başkanınızın yeniden Chp İlçe Başkanlığı için yönetimin yarısından fazlasını istifaya davet etmesi üzerine, yönetiminiz istifa etmesin diye KoronaVirüsü bahane ederek, CHP İlçe Örgüt binasına kilit vurup, kapattınız. Hemşehrilerimizden uzak, hemşehrilerimizin taleplerine kulakları kapalı, nasıl bu memlekete hizmet edeceksiniz?
Siz, nerde yanlış iş, nerde yanlış olay varsa onu savunuyorsunuz. Bu memleketin hayrına tek bir projeniz yok. Nerde iyi bir iş var karşısındasınız. Memleketimizin kaderini sizlerin eline bırakmayacağız. Hemşehrilerimizin hakkını savunmaya devam edeceğiz.”ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir