Cts. Eyl 26th, 2020

AK PARTİ CEYHAN İLÇE BAŞKANI MUHAMMED İSLAM BÜNÜL’DEN AÇIKLAMA

“İŞE ALDIKLARI KİŞİLER İÇİN SORUŞTURMA BAŞLATILDIKTAN SONRA MECBUREN İŞTEN ÇIKARMAK ZORUNDA KALDILAR.YALAN AÇIKLAMALARLA ŞİMDİ ÇALIŞMIYOR DİYORLAR.”

Ceyhan Belediyesi’nde Başkan Kadir AYDAR’ın mazbatasının iptal edilmesinden sonra günlerdir devam eden siyasi rüşvet iddialarıyla ilgili Ceyhan AK Parti İlçe Başkani Muhammed İslam BÜNÜL’ün açıklamasında ;
“Ceyhan Belediyesi 8 gün sonra dün yine algı oluşturmak suretiyle sahte belgelerle, yalan açıklamalarda bulundu. Yalan açıklamalarla algı oluşturup, Ceyhan halkını kandırmaya çalışan Ceyhan Belediyesini kınıyoruz. Bu süreçte Ceyhan halkını doğru bilgilendirmek görevimiz.
Belediye Başkanının Mazbatasının iptalinden sonra 5 Nisan’da yapılacak seçimler öncesi pasif durumda çalıştırdıkları, adam yerine koymadıkları Belediye Meclis Üyelerini ellerinde tutabilmek, iradelerini ipotek altına almak adına akrabalarını işe aldılar.
Siyasi etik, siyasi ahlâk ile bağdaşmayan, hak, hukuk tanımayan bir anlayış ile Belediye Meclis Üyelerinin eşini, oğlunu, kızını, kardeşini ve yeğenini işe aldılar.

“GEREKLİ ADLİ VE İDARİ SORUŞTURMALAR BAŞLAMIŞTIR,KİMSE HEMŞEHRİLERİMİZİ KANDIRMASIN”

SGK’dan girişleri yapıldıktan sonra Valilik ve Ceyhan Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı.İşe aldıkları kişiler için sorustuma başlatıldıktan sonra mecburen işten çıkarmak zorunda kaldılar. Yalan açıklamalarla şimdi çalışmıyor diyorlar. Milletin aklıyla alay ediyorlar. Hem hukuk önünde, hem de milletin vicdanında gereken cevabı en sert şekilde alacaklardır.
Kamu kaynaklarını kamu amacının dışında şahsi siyasi amaçları ve çıkarları için kullandıkları gerekçesi ile açılan soruşturma kapsamında dün Valilik tarafından müfettişler Ceyhan Belediyesinde incelemelere başlamıştır.  Hukuk devreye girecek, kamuyoyu aydınlanacaktır.
Göreve geldiklerinden bu zamana kadar tek yaptıkları yapılmayanları yaptık diye göstermektir. Ceyhan Belediyesinin usulsüzlüğe ve hukuksuzluğa bulaştığı açıktır. Bu yanlışlarla ve yalanlarla nereye kadar gidebileceklerini hep birlikte göreceğiz. Bu sürecin takipçisi olacağız.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir