Çar. Tem 15th, 2020

AK PARTİ ADANA İL BAŞKANLARI TELEKONFERANS YÖNTEMİYLE BULUŞTULAR

CEYHAN AK PARTİ İLÇE BAŞKANI MUHAMMED İSLAM BÜNÜL; 

“VATANDAŞLARIMIZA GEREKEN YARDIMLAR YAPILIYOR.”

Ak Parti Ceyhan İlçe Başkanı Muhammed İslam BÜNÜL, Adana AK Parti ilçe başkanlarının Telekonferans yöntemiyle yapılan toplantısına katıldı. Telekonferansla AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide SARIEROGLU , Parti sözcüsü Ömer ÇELİK , AK Parti Adana Milletvekilleri , ilçe başkanları ve kadın kolları başkanlarının katılımlarıyla toplantı yapıldı.

BÜNÜL konferansta yaptığı konuşmada Korona Virüs tedbirleri kapsamında maruz kalınan salgından kurtulabilmemiz gerektiğini 65 yaş üstü ve 20 yaş altı Vatandaşlarımızın 1,5 aydır dışarıya çıkmadıklarını, kurallara riayet ettiklerini biliyoruz teşkilatımız adına onlara teşekkür ediyorum ve güzel günlere hep beraber kavuşacağız diyerek şöyle konuştu;

“Ülkemize ve Dünya’yı etkisi altına alan Korona Virüs(Covid-19) nedeni ile Gece gündüz demeden çalışan başta Sayın kaymakamımız Dr.Bayram YILMAZ olmak üzere Sağlık çalışanlarımıza , Güvenlik güçlerimiz, milletimizin ihtiyaç duyduğu ihtiyaçları sağlayan Vefa sosyal destek grupların da görev alan arkadaşlara, hayırsever iş insanlarımıza, oda başkanlarımıza ve elini taşın altına koyan herkese teşekkür ediyorum.”dedi

İLÇEMİZDE 14.183 KİŞİ 1.000 TL`lik YARDIMDAN FAYDALANDI

İlçemize Pandemi Sosyal Destek Programı kapsamında 1.ci 2.ci ve 3.cü Faz ödemeleri yapılan 14183 vatandaşımız 1000 TL’lik yardımdan faydalanmıştır.

Ayrıca Kaymakamlığımız tarafından Vefa sosyal destek grupları aracılığı ile ihtiyaç sahibi vatandaşlara 2219 gıda kolisi yardımında bulunuldu. Ekonomik istikrar kalkanı paketi kapsamında Ziraat,Vakıf ve Halkbank aracılığı ile 5000 TL aşağısı geliri olan 5000 vatandaşa “Bireysel Temel İhtiyaç Kredisi” adı altında 30 Milyon TL kredi kullandırılmıştır. Hükümetimizin aldığı önlemlere duyurmak ve takibini yapmak suretiyle ana kademe, Kadın Kolları ve Gençlik kolları yönetimi ile yaptığımız çalışmalar doğrultusunda vatandaşlarımızdan gelen talepleri değerlendirerek ihtiyaç sahibi 1250 aileye 1250 adet temizlik ve gıda kolisi dağıtımı yaptık.

CEYHAN CEZAEVLERİNDEN 661 KİŞİ TAHLİYE EDİLDİ

Cumhur ittifakı olarak ortak hazırlanan Ceza İnfaz indirimi düzenlemesine ilişkin Kanun teklifinin TBMM genel urulunda kabul edilip yasalaşmasından sonra Ceyhan Açık Ceza Evinden 510 kişi, Kapalı Ceza İnfaz kurumundan da 151 kişi olmak üzere toplamda 661 mahkum tahliye edilmiştir.

CEYHAN DEVLET HASTANESİ İNŞAATININ YÜZDE 99’U TAMAMLANDI

Ceyhan Devlet Hastanesinin %99’u tamamlandı. Başhekimliğimiz ve İl Sağlık Müdürlüğünce eksikliklerin giderilmesi noktasında çalışmalar son hız sürüyor. İhtiyaç olan 2 adet 1250 KWA ve 1000 KWA jeneratörün temini ile binanın Bilişim malzemelerinin temini ve de 11 kalem tıbbi malzemelerin temini yapıldıktan sonra hastanemiz Ceyhan’lıların hizmetine girecektir.

Bu sıkıntılı süreci devlet millet el ele vererek ve hep beraber Çok çalışarak atlatacağız inşallah.
Ceyhanlı Vatandaşlarımızın bu sıkıntılı günlerde kurallara uyup evde kaldıkları için ve gösterdikleri tahammül için sevgi ve şükranlarımı sunuyorum.”dedi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir