Cts. Eki 24th, 2020

ADANA’DA VEFA DESTEK GRUBU’NA SALDIRI İDDİASINDA CHP GENÇLİK KOLLARI BAŞKANI İÇİN YENİDEN GÖZALTI KARARI ÇIKARILDI

ADANA'DA, AK PARTI IL BASKANI MEHMET AY, SALDIRIYA UGRAYAN VEFA GRUBU CALISANLARINA DESTEK VERDI FOTO:CAGLAR OZTURK/ADANA,(DHA)

ADANA’da, Yüreğir Kaymakamlığı’na bağlı Vefa Sosyal Destek Grubu ekipleriyle yaşadığı tartışma sonucu gözaltına alınıp, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan CHP Yüreğir Gençlik Kolları Başkanı Eren Yıldırım’ın, itiraz üzerine yeniden gözaltına alınması kararı çıkartıldı.

Olay, 14 Mayıs Perşembe günü saat:22.00 sıralarında Atakent Mahallesi Fatih Caddesi üzerinde bulunan Yüreğir Kaymakamlığı önünde meydana geldi.

İddiaya göre Yüreğir Kaymakamı Oğuzhan BİNGÖL ile birlikte yemek dağıtımı yapan Vefa Sosyal Destek ekibi ile bu sırada yoldan geçen CHP Yüreğir İlçe Gençlik Kolları Başkanı Eren Yıldırım arasında tartışma çıktı.

Kaymakam BİNGÖL ve koruması tartışmayı engellemeye çalıştı.Çağırılan polis ekipleri, Eren Yıldırım ile beraberindeki annesi, babası ve kardeşini gözaltına aldı. İfadelerinin ardından adliyeye sevk edilen Yıldırım’ın annesi, babası ve kardeşi serbest bırakıldı. Görevli memura mukavemet ve hakaret suçlarından tutuklama talebiyle nöbetçi mahkemeye çıkarılan Eren Yıldırım ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest kaldı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN SERT TEPKİ GÖSTERDİ

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN ; “Devletin kaymakamına, polisine ve Vefa Sosyal Destek Grubu görevlilerine hem hakaret edip hem fiili saldırıda bulunan güruhun, CHP Yüreğir İlçe Gençlik Kolları Başkanı ve beraberindekiler olduğu anlaşılmıştır. PKK’nın Van’da uzun namlulu silahlarla gerçekleştirdiği saldırıyı CHP’liler, Adana’da hakaret ve yumrukla yapmıştır. Yöntem farklı, zihniyet ve amaç aynıdır.” ifadelerini kullandı.

ÖMER ÇELİK VE JÜLİDE SARIEROĞLU YAPILAN SALDIRIYI KINADI

AK Parti Sözcüsü Ömer ÇELİK, yapılan saldırıya ilişkin sosyal medya hesabından olayı kınadı. Çelik sosyal medya hesabından, “Adana’da vatandaşlarımız hizmet götüren Vefa Sosyal Destek Grubu’na yapılan saldırıyı şiddetle kınıyorum. Adanalılar böyle eşkıyalıklara izin vermez. Adanalılar eşsiz, Adanalı vefası ile Vefa Sosyal Destek Gruplarına sahip çıkacaktır” dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Adana Milletvekili Jülide SARIEROĞLU , Vefa Yardımlaşma Grubu’na yapılan saldırı hakkında, “Adana Yüreğir ilçemizde büyük bir özveriyle emek veren Yüreğir Vefa Sosyal Destek Grubumuza saha çalışması yaparken, Yüreğir Kaymakamımızın da çalışmaların başında olduğu sırada, gerçekleşen fizik ve sözlü saldırıyı kınıyorum.” şeklinde açıklama yaptı.

“MİLLETİMİZ İÇİN FEDAKARCA ÇALIŞAN BİR EKİBE SALDIRI ASLA KABUL EDİLEMEZ”

AK Parti Adana İl Başkanı Mehmet AY, yapılan saldırıda olayı gerçekleştiren kişinin CHP Gençlik Kolu Başkanı olduğunu sosyal medya hesabından açıkladı. Mehmet AY sosyal medyadaki açıklamasında, “Yüreğir Kaymakamlığı önünde meydana geldi. İddiaya göre, Yüreğir Kaymakamlığına bağlı Vefa Sosyal Destek Grubu Ekipleri, vatandaşlarımıza yetişmek için çalışmalarına devam ederken dün akşam saatlerinde 6-7 kişilik bir grup tarafından sözlü ve fiziki saldırıya uğramıştır. Olay yerinde çalışmaların takibi için bulunan Yüreğir Kaymakamımız Sn. Oğuzhan BİNGÖL Vefa Gestek Grubu ekibine saldırmak isteyen şahısları bizzat çağrıda bulunarak durdurmak istemiş fakat şahıslar kaymakamımız ve ekibine de aynı şekilde fiziki ve sözlü saldırıda bulunmuştur. Emniyet ve savcılık soruşturmasında şahıslardan birinin CHP Yüreğir Gençlik Kolları Başkanı olduğu anlaşılmıştır. Bir siyasi parti temsilcisinin milletimiz için aylardır fedakarca çalışan Vefa Sosyal Destek Grubu’na saldırı olayının içinde bulunması üzüntü ve kaygı vericidir. Dün Van’da şehit edilen Vefa Sosyal Destek Grubu personellerinin acısını yaşarken, bugün yine bir saldırının daha Adana’da yaşanması bizleri derinden üzmüştür. Olay sıradan bir olay değildir. Milletimiz için fedakarca çalışan bir ekibe saldırıda bulunulması asla kabul edilemez.” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir