Pts. Eki 26th, 2020

CEYHAN CEZAEVİ BEKLEME SALONU İNŞAATI BAŞLADI

CEYHAN CEZAEVİ BEKLEME SALONU İNŞAATI BAŞLADI

Ceyhan Belediye Başkanı Kadir AYDAR Ceyhan M Tipi Kapalı Cezaevi’nde yatan mahkûmların ailelerinin görüş günlerinde açık alanda bekleme çilesine son vermek için çalışmaları başlattı.

Başkan AYDAR yaz, kış, soğukta ve sıcakta sevdiklerini görmek için bekleyen çocukların ve kadınların çileli bekleyişine duyarsız kalmadı.

Atatürk Mahallesi Özdemir Sabancı Bulvarı üzerinde bulunan Ceyhan M Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nun önündeki boş araziye konforlu bir bekleme salonu inşasına başlandı.

AYDAR ; “ MAHKUM YAKINLARININ ÇİLELİ BEKLEYİŞİNE ŞAHİT OLDUK,ÇÖZÜM ÜRETTİK.”

Yapımına başlanan bekleme salonu hakkında bilgi veren Ceyhan Belediye Başkan AYDAR;
“Cezaevini ziyaretimiz sırasında mahkûm yakınlarının çileli bekleyişine şahit olmuştuk. Kadınlar, çocuklar açık alanda, zorlu hava koşulları altında yakınlarıyla görüşmek için saatlerce beklemek zorunda kalıyorlardı. Özellikle tuvalet ihtiyacı büyük problem haline geliyordu. Cezaevi bizim görev alanımız dışında ancak bu soruna nasıl bir çözüm bulabiliriz diye ekibimle birlikte bir çalışma yaptık. Cezaevinin önüne bulunan alana 530 m² büyüklüğünde içinde tuvaletlerin, çay ocağının bulunduğu, klimalı ve konforlu bir bekleme salonunun yapımına başladık. Çok kısa zamanda bekleme salonunu mahkûm yakınlarının hizmetine sunmuş olacağız.” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir